Türil õpetas olümpialane suusatamist

16.-17.jaanuaril tähistati Rahvusvahelist Lumepäeva, kui Türi Tolli metsas toimus suusaõpe, mida viis läbi kolmel korral Eestit Olümpiamängudel esindanud Tatajana Mannima. Olgugi, et esimesel päeval oli väga krõbe ja külm, siis see ei heidutanud noori ja kõik registreerunud olid siiski kohal. Vaid kõige vanemate grupp jäi esimsel päeval ilmselt külma tõttu pooltühjaks, kuid selle eest teisel päeval haarasid ka lapsevanemad suusad ja osalesid suusaõppes.
Noorimate grupis osales kahe päeva jooksul 20 kuni 6. aastast last, kes õppisid tasakaaluharjutusi, raja vahetamist, mäkke sõitmist, mäest alla laskmist ja pidurdamist. Teine grupp, kuni 10.aastased, osales samuti 20 noort. Nemad said rohkem sõita ja õppisid suusal libisemist üksi ja paaris ning proovisid mäest laskumist ja pidurdamist. Lisaks said nad mängida ka liikumismänge suuskadel. Kõige vanemas vanuseklassis prooviti nii klassikalist- kui ka uisustiili. Kui esimesel päeval oli külma tõttu noori vähem, siis teisel päeval said nad proovida juba kahe treeneri käe all, kus Tatjana Mannima tegi veidi lihtsamaid harjutusi 11.-13. aastastega ning 14.a ja vanemad said juba suusastiilide õpet Are Metsa käe all. Tatjana kiitis Türi suusatajaid, sest sellist head suusataset ei osanud ta oodata.
Tatjana Mannima soovis kõigile osalejatele öelda: “Oli väga meeldiv nädalavahetus. Saime kahel päeval suusatamist õppida ja harjutada. Kõik lapsed olid väga tublid. Tänud ka lastevanematele, kes olid laste suusaviirusega nakatamisel abiks😃. Loodan, et kohtume taas suusarajal.”
Aitäh kõigile osalejatele ja loodame sarnaste projektidega taas jätkata. Seniks ootame kõiki osalema suusatamise seeriavõistlusele, mis toimub juba uuel nädalal teisipäeval, 19.jaanuaril, algusega ikka Türi Ühisgümnaasiumi juures oleva mäe juurest.
Posted in Avaleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga