* Türi Vibukooli noored lõpetasid täiskasvanute MMil naiskonna kõrgel kuuendal kohal

Lisell Jäätma ja Meeri-Marita Paasi jaoks on täiskasvanute maailmameistrivõistlused lõppenud.
Individuaalselt saavutasid mõlemad 57. koha. Kuid naiskonnaga suudeti konkureerida maailmatippudega. Eelringides suutsid Lisell Jäätma, Meeri-Marita Paas ja Emily Hõim lasta uue Eesti rekordi, milleks on nüüd 2058 punkti. Sellega saadi eelringides 12. koht. Naiskondi oli kokku 22.

Nagu kõikidele selle hooaja võistlustlustele kohane, siis ei vedanud ilmaga ka sel korral. Esimeseks vastaseks oli Poola naiskond, keda võideti 227:221. Eesti naiskond liikus 1/8 ringi, kus tuli vastaseks eelringid 5-nda asetusega lõpetanud tugev Saksamaa. Tasavägises duellis tuli võitjaks meie noored, duell võideti seisul 230:228. 1/4 duellis kohtus naiskond 4-nda asetuse saanud Türgiga. Kahjuks pidid Eesti neiud vastvõtma kaotuse tulemusega 220:227, kuid sellegi poolest olid laskurid tublid ja saavutasid täiskasvanute maailmameistrivõistlustel 6. koha.

Tegu oli noorte esimese täiskasvanute MM-iga. Lisell on juunioride klassi kuuluv laskur ja Meeri-Marita alles kadett. Kuues koht on Eestile ajalooline, sest keegi teine ei ole veel nii kõrget kohta saavutanud täiskasvanute seas. On näha, et naiskond töötab koos hästi ja neil on kindlasti potensiaali jõuda järgmisel MM-il maailma kolme parema tiimi hulka.

Posted in Avaleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga