* Evely Kaasiku ja Siiri Poopuu võitsid orienteerumise Balti meistrivõistlused.

Tänavuse aasta Balti meistrivõistlused toimusid Rõuge ürgoru nõlvade maastikel. Füüsiliselt rasketel ja orienteerumistehniliselt nõudlikel radadel, kus joosti ka 2017.aasta maailmameistrivõistluste tavaraja võistlus, osalesid Balti riikide, Valgevene ja Peterburi koondised noorte, juunioride ja täiskasvanute arvestuses ning samuti selgusid samas ka veteranide parimad. Selle aasta Balti meistriteks krooniti ka Järvamaa orienteerumisklubi JOKA orienteerujad Evely Kaasiku ja Siiri Poopuu.

Naiste eliitklassi 9,04 km ja 23 kontrollpunktiga rajal asus Balti meistri tiitlit jahtima 36 orienteerujat. Järvakas Evely Kaasiku asus kohe esimesest kontrollpunktist alates võistlust juhtima ja kuigi raja esimese kolmandiku lõpus tuli hetkeks liidrikoht loovutada, siis võistluse teise poole tugev jooks tõi kindla Balti meistrivõistluste võidu. Edu teisena lõpetanud koondisekaaslase Laura Joonase ees oli lõpuks 2,5 minutit. Kolmandana lõpetanud lätlanna Laura Viket kaotas juba ligi 7 minutit. Evel

y enda hinnangul kõhkles ta veel võistluspäeva hommikul, et kas ta üldse stardib, sest kurk oli üsna valulik, aga otsustas siiski võistelda. Jooks kulges üsna stabiilselt ja oluliste probleemideta. Paar kaldumist optimaalsest orienteerumissuunast siiski sisse lipsasid, kumbki ajalise kaotusena veidi alla minuti. Ent tegelikult oli ta oma jooksu ja orienteerumissooritusega igati rahul.  Teise Balti meistritiitli võitis Evely Kaasiku teatejooksus, kus võit saavutati koos koondisekaaslaste Laura Joonase ja Marianne Haugiga.  Võistlus kulges Eesti 1. võistkonna dikteerimise all, ent kolmandas vahetuses tegi Evely Kaasiku ühe KP võtmisel vea ja ligi paariminutilise lisakaare, mis võimaldas päeva kiireima jooksu teinud leedulanna Gabija Razautytel mõned KP-d enne lõppu Evelyle lausa kandadele jõuda. Etapi viimasel lõigul oli meie võistleja siiski kindel ja kiire ning edestas lõpujoonel konkurenti 22 sekundiga. Kolmanda koha saavutas Eesti 2. naiskond. Evely hindas oma seekordse jooksu raskeks. Eelmise päeva väsimust oli jalgades ja millegipärast oli väga raske suunas püsida ning see nõudis ülipingsat kontrolli ja kompassitööd.  Meestest tuli Balti meistriks Timo Sild ja teatejooksus Eesti meeskond.

Noortest kuulusid Balti meistrivõistlustel Eesti noortekoondisse Raiko Marrandi M18 klassis ja Mehis Udam M16 klassis.  Medaliheitlusse kumbki noormees seekord sekkuda ei suutnud. Mehis Udam saavutas tavarajal 15. koha ja teatejooksus 7. koha ning Raiko Marrandi tavarajal 17. ja teatejooksus 11.koha.

Pinevas võistkondlikus konkurentsis võitis Eesti napi eduga Leedu ja Läti ees.

Veteranide Balti meistrid selgusid kahe võistlusala, tava- ja lühiraja võistluse aegade summas. Järvamaa orienteerumisklubi JOKA orienteerujatest võitis naiste W60 klassis kulla Siiri Poopuu. Avapäeval joostud tavaraja võitis ta suure, ligi 6 minutilise eduga ja kuigi lühirajal saavutas alles kuuenda aja, siis aegade summeerimisel piisas sellest tiitlivõiduks. Naiste W50 klassis võitis pronksmedali Kersti Ehala ja Pilvi-Heli Vettik saavutas 5.koha. Meeste M60 klassis saavutas Raul Laas 6. koha, M45 klassis Ilmar Udam 10. koha.

Fotol  Evely Kaasiku Balti MV 2019 tavarajal. Foto autor Sander Lembra.

Paul Poopuu

orienteerumisklubi JOKA

Posted in Avaleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga