* Järvamaa meistrid discgolfis on selgunud

Esmakordselt toimusid Järvamaa talvised discgolfi meistrisivõistlused. Olgugi, et vahepeal oli tugev sula, siis hommikuks oli taas lumi katnud maa ja tunne oli tõesti talvine. Järvamaa meistrivõistlused peeti Türi discgolfi rajal. Kui tavaliselt on Türi rajal 9 korvi, siis võistluste sujuvaks kulgemiseks toodi juurde veel ka kümnes korv. See tekitas omajagu ärevust, sest see polnud sugugi kergete killast rada ning korv ise asus mäe peal, kus tuul oli väga tugev. Nii mõnelgi pidi tuulele alla vanduma ja paari meetri kauguselt korvi ei saanud. Kokku osales võistlustel 42 osalejat.

Noortel tuli läbida 2 ringi ja igal ringil 10 korvi ehk tulemus saadi 20 korvi tulemuste liitmise teel. Noormeeste klassis näitas kogenud mängija Carlis Rõkk, et on teistest tunduvalt üle ja võitis Järvamaa meistritiitli mängeldes tulemusega +8. Teise koha mängis välja Kevin Parv tulemusega +38 ja kolmandaks jäi Reigo Isakar tulemusega +65. Neidude arvestuses võitis Järvamaa meistritiitli Karmen Nurmik tulemusega +38, teise kohaga pidi leppima Triin Heleen Männilaan tulemusega +67 ja kolmanda koha napsas väikese eduga Marve Mägi ees Kätlin Nõmme, Kes võitis tulemusega +90. Olgu öeldud, et enamus noori osales esmakordselt discgolfi võistlustel ja peale võistlusi oli nii mõnigi noor ülipositiivne ja lubas hakata rohkem harjutama.

Täiskasvanud pidid läbima lausa 4 ringi ning parimad selgusid 40 korvi tulemuste põhjal. Naiste parimaks tunnistati Kaisa Leesment, kes lõpetas võistluse tulemusega +27. Vaid ühe punktilise kaotusega ehk tulemusega +28 järgnes talle Terje Sangernebo, kes pidi leppima teise kohaga. Kolmandaks võitles end Liisa Gritšenko lõpetades tulemusega +30. Mehed suutsid teisel ringil oma tulemusi parandada päris palju, kuid siiski pidid nad tunnistama Riho Rogovi paremust ja Järvamaa meistritiitel võideti tulemusega -8. Teise kohaga pidi leppima Asko Krais, kelle tulemuseks jäi -6 ja kolmandaks jäi Raido Kangur tulemusega -2.

CTP-auhinna võitsid Liisa Gritšenko ja Enn Evel. Täname võistluste peakorraldajat Jaan Kirsipuud, kes oli oma meeskonnaga valmis rada korrastama ja andis suure panuse võistluste toimumisele. Samuti täname Riho Rogovit, kes kindlustas, et noored ikka rajale uuesti tee leiaksid ja kinkis neile mängimiseks kettad ning jagas loosiauhindu. Täname ka Järvamaa Spordiliitu, kes toetas võistlejaid Järvamaa meistrivõistluste medalitega.

Tulemused on üleval SIIN!

Järgmised Järvamaa discgolfi meistrivõistlused toimuvad Järva Suvemängude raames juba 8.juunil Türil. Vahepeal on kõigil soovijatel võimalik osaleda pühapäeviti toimuvatel nädalamängudel, mis toimuvad Paide Ülejõe discgolfi rajal. Samuti on peagi käes aeg Järvamaa discgolfi seeriavõistlusteks, mis toimuvad 29.mai, 12.juuni, 26.juuni, 17.juuli ja 7. august.

Posted in Avaleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga