Evely Kaasiku võitis kahekümnenda Eesti meistrikulla

Põlvamaal Liival selgusid ligi 30-kraadises leitsakus Eesti meistrid orienteerumisjooksu lühirajal ja teatejooksudes. Algselt mai algusesse plaanitud võistlus, mis koroonapiirangute tõttu lükkus juunikuusse, ei hellitanud võistlejaid: seda nii erakordselt lopsaka taimekasvu, risuse metsa kui ka tavatu kuumalaine tõttu.
Naiste eliitklassi 4,54 km ja21 kontrollpunktiga rajal asus medaliheitlusse 29 naist. Taas tõestas oma klassi viimaste aastate Eesti parim naisorienteeruja, Järvamaa orienteerumisklubisse JOKA kuuluv Evely Kaasiku, kes läbis raja heas tempos ja kindla orienteerumisooritusega ning edestas finišis järgnevaid enam kui 4 minutiga. See oli Evely Kaasikule kahekümnes orienteerumisjooksu Eesti meistrikuld. Evely ise tõdes, et selle aasta lühiraja Eesti meistrivõistluste lõunaeestilik raiesmike-, soode- ja tihnikuterohke maastik tegi teda ettevaatlikuks.  „Olin ligi kuu aega maailmameistrivõistluste ettevalmistuslaagris Tšehhis ja pole sellest veel päris taastunud ning jooksuhoog pole kõige kergem ja teravam. Selleks, et taas tajuda Eestile omast mürkrohelist risust ja tihnikuterohket metsa, tegin sel nädalal kaks treeningut Eestis, et siinsete maastikega jälle harjuda. Üldiselt orienteerumine täna sujus, suurematest vigadest suutsin hoiduda. Usun, et olen paari nädala pärast algavatel maailmameistrivõistlustel valmis edukalt võistlema maailma tippkonkurentsis.”
Meesjuunioride konkurentsis näitas Raiko Marrandi, et on arengus tubli sammu edasi teinud ja valmis heitlema meistrivõistluste medali ja koondisekoha eest. Seekordne  võistlus 4,63 km ja 21 KP-ga rajal päris veatult ei sujunud, ent tulemus oli siiski pronksmedali vääriline.  Veteranidest võitis naiste N60 klassis kolmeteistkümne osaleja seas kuldmedali Siiri Poopuu ja meesveteranid M45 klassis 25 mehe konkurentsis pronksi Ilmar Udam.
Tubli jooksuga jõudsid Järvamaa orienteerujaist esikümnesse noormeeste M18 klassis Mehis Udam 4. koht ja Artur Soo 5.koht, neidude N16 klassis Anna-Liisa Leiten 7. koht, meesveteranide M35 klassis Kaarel Kallas 4. koht ja m40 klassis Tiit Tähnas 8. koht.
Kokku oli lühiraja Eesti meistrivõistlustel erinevates võistlusklassides osalemas 446 orienteerujat.
 
Teatejooksudes asus eesti meistrtiitlit jahtima 17 naiskonda ja 29 meeskonda. Järvamaa orienteerumisklubi JOKA medalilootused olid meie naiskonnal, kus jooksid Sigrid Ruul, Helle Hallik ja Evely Kaasiku. Võistluseelne ülesandepüstitus oli lihtne, Sigrid ja Helle peavad tegema kindlad ja suurte vigadeta jooksud, et vahe medaliheitluses olevate naiskonadega ei oleks enne viimast vahetus enam kui 5-7 minutit. Siis suudab meie trumpäss Evely selle veel õnnestunud soorutusega tasa joosta ning medaliheitlusse sekkuda. Võistlus kulgeski plaanikohaselt ja vaid Võru esindusnaiskond pääses esimese kahe vahetusega püüdmatusse kaugusse. Evely jooksis viimases vahetuses välja ülikindlalt parima etapiaja, edestades järgnevaid ligi kaheksa minutiga ning kindlustas naiskonnale hõbemedalivõidu.
Meest võistluses oli medaliheitlusse sekkumas ka JOKA meeskond. Avavahetuse lõpetas hea kindla jooksu teinud Juho Westerlund neljandana. Meeldivalt kindlalt ja tugevalt jätkas alles juunioride vanuseklassi kuuluv Raiko Marrandi, kes jooksis välja kolmanda etapiaja ja tõstis ka meeskonna kolmandale positsioonile. Vanameister Tiit Tähnas jätkas samuti heas kindlas rütmis ja jooksis välja kuuenda etapiaja, ent siiski olid paar nooremat Eesti koondisse kuuluvat meest seekord nobedamad ja meeskonda jõudis finišisse viiendana. Tulemus on siiski igati hinnatav, sest seni pole Järvamaa meestel teatejooksus sellest paremat tulemust õnnestunud saavutada.
 
Järgmised Eesti orienteerumismeistrid selguvad sprindialadel ja öises orienteerumises augusti lõpus Saaremaal.
 
Fotodel: 1) Evely Kaasiku teatejooksu finišis
             2) Raiko Marrandi teatejooksu rajal
 
 
Paul Poopuu
Orienteerumisklubi JOKA
 
Posted in Avaleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga