Eesti orienteerumissprindi meistrid selgusid Haapsalus

Tänavused Eesti meistrid orienteerumise sprindi distantsidel selgitati Haapsalu vanalinna ja linnuse põneval linnamaastikul ning finišeeriti lossi õues “Valge Daami” pilgu all. Rajameister oli põnevate radade planeerimiseks osavasti ära kasutanud vanalinna ebaregulaarse tänavavõrgu, avatud hoovid, kangialused ja läbipääsud ning lisanud tehnilist vürtsi mitmete teetõketega. 

Kokku oli võistlemas erinevates vanuseklassides üle viiesaja orienteeruja ja sealhulgas oli Järvamaa orienteerumisklubist JOKA stardis üle kolmekümne võistleja.
Sprindi individuaalvõistluses oli eliitklassis stardis 41 meest ja 27 naist. Naiste klassis ei olnud seekord stardis tiitlikaitsjat ja Eesti viimaste aastate parimat naisorienteerujate Evely Kaasikut, mistõttu meistritiitli ihkajate ring laienes tunduvalt. Võidu noppis Hannula-Katrin Pandis orienteerumisklubist Ilves, kes läbis 2,06km ja 22 KP-ga raja ajaga 15.17. Järvakatest oli medaliheitluses Sigrid Ruul, kes tegi hea stabiilse jooksu, ent paar ebaõnnestunud etappi raja teises pooles langetasid ta lõpuks kaheksandaks. Meeste eliitklass ja meesjuuniorid võistlesid ühisel 2,42 km ja 25 KP-ga rajal. Kindla võidu saavutas Kenny Kivikas klubist OK Ilves ajaga 14.08. JOKA klubi meestest oli parim Raiko Marrandi, kes saavutas 18. koha. Juunioride arvestuses lõpetas Marten Pressmann kaheksandana. 
Noorte vanuseklassides olid edukad meie tüdrukud. Neidude N16 klassis oli 22 konkurendi ees kiireim Anna Mia Atonen JOKA klubist, millele lisaks võitis klubikaaslane Anett Liisa Parts pronksmedali. Tüdrukute N14 vanuseklassis võitis oma esimese Eesti MV medali Annaliisa Aren, kes lõpetas raja kolmanda ajaga. Veel jõudsid JOKA noortest esikümnesse noormeeste M18 vanuseklassis Kerto Kaasiku 6.koht ja Kristjan Maiste 8. koht, M16 klassis Oliver Viitmaa ja neidud N18 klassis Hanna Arulepp 10. koht.
Veteranide vanuseklassides jõudsid kuldmedali võiduni Mehis Muru meeste M35 ja Siiri Poopuu naiste N65 vanuseklasiss ning pronksi võitis Tiit Tähnas meeste M40 vanuseklassis. Hea jooksu tegid ka Raul Laas M65 vanuseklassis 4. koht, Helle Hallik N40 5. koht, Matti Betlem M60 ja Rita Ojala N55 8.koht ning Kaarel Kallas M40 9.koht.
Järgneval päeval peeti võistlused sprinditeates. Eliitklassis oli JOKA klubi tiitlikaitsjaks, ent tiitlivõitu ihkavaid konkurente jagus mitmeid. Võistlust dikteeris algusest lõpuni Tartu OK Ilves võistkond, kes võitis kindla eduga kulla. Järgnes Värska OK Peko. Tulise pronksheitluse pidasid Põlva OK Kobras ja OK JOKA, kes viimast vahetust alustasid praktiliselt koos. Ankrunaiste Annika Rihma ja Sigrid Ruuli vahelise duelli suutis enda kasuks kallutada Eesti koondise üks teatevõistluste tugitala Annika Rihma, kes edestas meie seekordset esinumbrit lõpuks paarikümne sekundiga. Lisaks Sigrid Ruulile jooksid JOKA võistkonnas Anna Mia Atonen, Raiko Marrandi ja Mehis Muru. Meedalivõiduta JOKA klubi siiski ei jäänud, sest meie 65+ vanuseklassi võistkond Anu Pallon, Raul Laas, Kalev Ruberg ja Siiri Poopuu püsis kogu võistluse esikoha konkurentsis ja lõpujoon ületatigi võitjatena. 
Noorte konkurentsis saavutas MN16 vanuseklassis JOKA võistkond Ebe Hallik, Christofer Valang, Hardi Arulepp ja Annaliisa Aren 6. koha ning MN18 klassis lõpetas JOKA III võistkond Laura Tilga, Kennet Keerberg, Henri Perillus ja Laura Juhanson 8. kohaga. Veteranide MN35-40 vanuseklassis saavutas JOKA võistkond Karin Pai, Tiit Tähnas, Johannes Ehala ja Helle Hallik 4. koha.
Orienteerumisaasta jätkub Järvamaal Ülemaailmse orienteerumispäevaga, mis toimub 21. mail Türi Kesklinna parkides.
 
Paul Poopuu
OK JOKA
Fotol: Tüdrukute N14 klassi pronksivõitja Annaliisa Aren võistlusrajal (Foto: OK JOKA)
Posted in Avaleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga