“Liigume koos kogukonnaga” taotlusvooru tulemused.

Sellel aastal pikaajalise traditsiooniga üritust “Türi valla külade talimängud” enam ei peetud, sest viimastel aastatel osavõtjate arv langes ning paljud kogukonnad enam võistkondi välja ei pannud. Otsustasime läheneda teise nurga alt ning võtsime eeskuju kunagisest “Südamekuu” taotlusvoorust, kus eraisikud ja asutused said taotleda raha liikumisürituste korraldamiseks.
1. aprillil kuulutas MTÜ Türi Spordiklubide Liit välja “Liigume koos kogukonnaga” taotlusvooru, kus teised mittetulundusühingud, seltsingud ja eraisikud said raha taotleda enda kogukonnas liikumisürituste korraldamiseks. Taotlusvooru maht oli 3000€ ning iga taotleja sai küsida maksimummäärana 300€ ürituse kohta.
1. mai oli taotlusvooru tähtaeg ning kokku esitati 9 taotlust, millest rahastati 8, summas 2350€. Isiklikult tegi väga hea meelt, et taotlejaid oli piisavalt palju ning erinevatest Türi valla piirkondadest, näiteks Kädva, Oisu, Väätsa. Lisaks said rahastuse ka mõned Türi enda spordisündmused nagu traditsiooniline Türi Metsajooks 2024 ning Väike-Vooremaa Rogain. Väätsal näiteks tehakse erinevatel kuupäevadel koguni 2 jalgrattamatka, millest ühe eestvedaja on MTÜ Eesti Jalgrattamuuseum. Kõik üritused koos kuupäevadega lisatakse Türi Spordiklubide Liidu kalendrisse, et võimalikult palju inimesi nendest osa saaks võtta.
Täname juhatuse poolt selle aasta taotlejaid ning loodetavasti on võimalik ka järgmine aasta kogukondi aktiviseerida sellise taotlusvooru näol.
Posted in Avaleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga