Vibusportlased USA’s

Sel nädalavahetusel toimus USA-s üks osalejate arvu poolest suuremaid vibulaskmise võistlusi Lancaster Classic. Türi vibukoolist osalesid Lisell ja Robin Jäätma ning Maris Tetsmann. Treenerina oli kaasas Maarika Jäätma. Võistlus erineb tavalisest siselaskmisest formaadi poolest. Kus X-i ringi asemel on 11 punkti ring. Samuti oli võistlusklasse väga palju erinevaid.

 

Robin Jäätma osales Open pro võistlusklassis kus oli osalejaid 124 ning konkurents väga tihe. Robin saavutas väga hea 9. koha. Tema võistlus lõppes 1/8 finaalis, kui vastaseks tuli kvalifikatsioonis maksimum skoori lasknud USA laskur Bodie Turner. Duell oli väga tasavägine ning võitja selgitati lisanoole laskmisega, kuid kahjuks pidi Robin leppima napi kaotusega. Turniiri ajaloos on suutnud eelringides maksimumi lasta ainult 3 meest.

Lisell Jäätma oli võistlustules women’s open pro klassis, kus oli korraga tulejoonel 33 omaala parimat naislaskurit. Kvalifikatsiooni lõpetas Lisell 7.kohaga. Väga head laskmist näidanud Lisell pidi 1/4 finaalis võtma vastu napi kaotuse kvalifikatsioonis teise asetuse saanud India laskurilt. Lõpp-protokollis leiab Lisell Jäätma kõrgelt 7.kohalt.

Maris Tetsmann osales women’s open klassis, kus oli osalejaid 76. Eelringides 4.koha saanud Maris jõudis medalimatši ning näitas seal väga head laskmist. Kahjuks tuli tunnistada ukrainlanna nappi paremust ja üldkokkuvõttes saavutas Maris tugeva 3.koha. “Olen väga rahul oma sooritusega, tegin oma senise karjääri parima võistluse. Eestis olles ei osanud sellisest võistlusest isegi unistada. Eestis ei toimu praegu üldse võistlusi ja seetõttu
peame võistlusnärvi säilitamiseks otsima võistlusi välismaalt.” ütles Maris. Treener Maarika kommentaar: ” Lancaster Classic oli õpilaste jaoks esmakordne kogemus, nad said väga häati hakkama. Olen oma kasvandike sooritusega ülimalt rahul. Vahelduseks oli sellist formaati väga huvitav lasta.”

Esmaspäeval sõidavad sportlased edasi Las Vegasesse kus toimub uus turniir The Vega Shoot. Tegemist on vibulaskmis maailma kõige suurema ja populaarsema võistlusega.

 

Posted in Avaleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga