* Türil saab jõulude ajal pekist priiks

Tänavu on Türi vallas teist korda jõulumatk «Pekist priiks». Start antakse kohaliku ujula juurest 26. detsembril kell 10. Matk kulgeb Järvamaa teedel täispikkusega 42,2 kilomeetrit, kuid võimalik on valida ka 18 kilomeetrit Türilt Veskisillale. Nii nagu matk algab kevadpealinna ujula juurest, nii see seal ka lõpeb koos sauna ja ujumisega.

Möödunud aasta 26. detsembri ilm oli kõike muud kui jõulune: viis soojakraadi, ülivähe lund, kuid see-eest ülilibedad teed. Matk kulges Türilt mööda vana raudteetammi Käomäele, edasi Männarusse ja Veskisillale. Põigati ka Türi seiklusparki ja Säreverre. Üks eelmise aasta matkaline oli Türi vallavanem Pipi-Liis Siemann, kes leppis poole lühema teekonnaga. «Selline formaat on hästi tore viis sõpradega teisel jõulupühal aega veeta,» ütles ta. Niisuguse matkaga on Sie­manni selgitusel nagu iga teise kestvusspordialaga. «Alguses ei tundu viis-pluss-viis-formaat üldsegi mitte raske, kuid aeg on see, mis väsitab,» lausus ta. «Pärast kolme tundi on alati väga raske end liigutada, kuid eks eneseületuski ole tore.»

Matkal leiab palju plusse
Pipi-Liis Siemann oli seda meelt, et liikumine annab heaolutunde. «Vahest sel põhjusel ongi rahvasport nii populaarseks muutumas. Olen seda meelt, et sörkimist vaheldumisi kõnniga pikkiv matk on kõigile jõukohane,» lausus ta. Spordiklubi TriSmile korraldusel on kümnendat korda «Pekist priiks» jooksmatku tänavu tulemas üle Eesti: Tartus, Tallinnas, Türil ja Saaremaal. «Jooks ja kõnd vaheldumisi pikemate treeningutena või maratoni mõõtu matkadena sügisel ja talvel on järjest populaarsust kogumas,» ütles esimese, 2009. aasta jooksmatkal osalenud kaaskorraldaja, Paidest pärit Ain-Alar Juhanson ja TriSmile juhatuse liige. Juhansoni selgitusel on eesmärk pühade ajal muidugi mitte võistelda, vaid temporühmiti suhelda ja teha pikem treening värskes õhus. «Mõne pühadeaegse lisakilo kadumine on boonuseks,» lisas ta. Jooksmatk tähendab vaheldumisi viis minutit jooksu ja viis minutit kõndi vastavalt temporühmale ning sobib pikema treeninguna nii suusapordisõpradele kui ka suvisteks triatloni-, jooksu- ja rattaüritusteks valmistujatele. Osalejatele on korraldatud teenindus rajal ja toitluspunktid, saun või ujula kasutus ning meene, «Pekist priiks» jõuluvärvides sokid. Matka vältel on väga oluline hoida suurematel teedel paremasse serva ja kuulata matkajuhtide soovitusi. Kindlasti tuleks kanda helkurit ning soovitatavalt erksat värvi ja helkuriribaga rõivaid. Matka toetab saateauto, kuhu saab jätta vahetussärgi, lisakindad, lisamütsi ja ka teised jalanõud. Korraldajate ütlust mööda võib neid kõiki ka vaja minna.

Allikas

 

Posted in Avaleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga