Käomäe suusamatka rada ootab suusatajaid

TSKLi spordirajatiste meistrite poolt on sisse sõidetud erinevad suusarajad Türi ümbruses. Suurepärased lumeolud võimaldasid uuesti sisse sõita suusamatka raja Käomäele, kuhu nüüd viib igati korralik klassika jälg. Rada saab alguse Türilt piki vana raudteetammi ja ületades Väätsa tee kulgeb edasi põlluservades, elektriliini alustel radadel ja taas raudteetammil ning lõpetuseks põlluservasid pid Türi voorestiku kõrgeima tipuni Käomäele. Raja lõpuosas tuleb lauskmaa suusatajail olla ettevaatlik, sest Käomäe laskumised nõuavad kohati päris head suusavalitsemist. Suusaringi pikkus Käomäele ja tagasi on ~13 km.
Lisaks suusamatka rajale sõideti saaniga üle ja raiuti lume ning tuisuga kooldu vajunud puudest vabaks ka Saunametsa matkarada. Nüüd on see ilus metsarada taas kõndimiseks-matkamiseks valmis.
Loomulikult on rajameistrite suurima tähelepanu all Türi Tolli metsa suusarada, kus tänavu talvel suusarõõme saanud nautida juba üle kahe kuu. Lisaks on rajameistrid sisse sõitnud suusarajad kõigi valla koolide ja Türi lasteaedade juurde ning suusaorienteerumise treeningradade võrgu Türi Kõrgessaare lähedusse.
Kõik uisutamise sõbrad on aga oodatud Türi Ühisgümnaasiumi juures asuvale liuväljale.
Kel endal suuski-uiske kodust võtta pole, siis neid saab laenutada Konesko Türi spordihoonest.
Soovime kõigile jätkuvaid talviseid liikumisrõõme!
Posted in Avaleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga