Järvamaa noororienteerujate medaliväärsed stardid Eesti meistrivõistlustel

Eesti meistrivõistlused suusaorienteerumise lühi- ja tavarajal toimusid Põlvamaal Hatikul, kus osales 221 võistlejat ja lisaks Leedu koondislased. Järvamaa orienteerumisklubi JOKA oli osalemas 20 võistlejaga, kellest üle poole olid noored. Klubi medalisaak kujunes heaks, kokku 9 medalit, mis enamasti noorte poolt võidetud.
Naiste eliitklassis oli stardis 17 võistlejat ja nende seas ka JOKA esinumber Evely Kaasiku. Kuna tegemist oli peagi Käärikul algava suusaorienteerumise maailmameistrivõistluste katsevõistlusega Eesti koondisse pääsemiseks, siis oli rajal kogu Eesti paremik ning kellele pakkusid konkurentsi Leedu koondislased. Kulla võitis eelmisel talvel Euroopa meistrivõistlustel pronksmedali võitja Daisy Kudre. Evely Kaasiku sõit seekord ei sujunud ja tulemuseks jäi 4. koht. Kohe raja alguses tulid sisse eksimused ja õiget sõidurütmi ei õnnestunudki leida. Evely enda hinnangul ei suutnud ta kitsastel ja ebatasastel radadel, mis nõudsid head tasakaalu ja suuskade valitsemist, oma sõiduvõimeid rakendada ja kaardilugeminegi ei sujunud. Meeste eliitklassis oli JOKA meestest stardis Ilmar Udam. Ka tema sõidud kõige paremini ei õnnestunud ja tulemusteks jäid lühirajal 9. ja tavarajal 7. koht.
Edukaim JOKA suusaorienteeruja oli nooruke Anett Liisa Parts, kes tüdrukute N14 klassis saavutas 16 osaleja seas mõlemal päeval ülekaaluka võidu ning võitis kaks meistrikulda. Selle vanuseklassi tavarajal saavutasid  JOKA klubi tüdrukud koguni kaksikvõidu, sest hõbemedalile sõitis end Anna Mia Atonen.
Kerto Kaasiku sõitis end poiste M14 klassis 18 osaleja seas mõlemal võistlusdistantsil esikolmikusse ja võitis mõlemal distantsil pronksmedali.

Noorte MN16 klassis võitsid pronksmedali lühirajal Maanus Udam (13 osalejat)  ja tavarajal Anna-Liisa Leiten (10). Südikalt võistlesid M16 klassis Raiko Alliksaar, kes saavutas lühirajal 5. ja tavarajal 4. koha ning Maarius Kotsulim, kes lõpetas tavarajal 6. kohaga. Noormeeste M18 klassis saavutas Artur Soo lühirajal 6. koha ja tavarajal 5. koha. N14 klassis Anna Mia Atonen lühirajal 7. koht ja N 16 klassis Anna-Liisa Leiten lühirajal 5. koht.

Naisveteranide N55 klassis võitis Siiri Poopuu üheksa naise konkurentsis lühirajal kulla ja tavarajal hõbeda. Meesveteranide M35 klassis saavutas Kaarel Kallas lühirajal viienda (12 osalejat) ja tavarajal neljanda koha.
Tänavuse aasta suusaorienteerumise maailma parimad selguvad veebruari lõpus Käärikul.

Kõik tulemused:

https://kobras.polvamaa.ee/…/eesti-mv-suusaorienteerumise-…/

Pildil: noorteklassi MN14 kahekordsed medalivõitjad Anett Parts ja Kerto Kaasiku

Orienteerumisklubi JOKA

Posted in Avaleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga