Evely Kaasikule kolmelt nädalavahetuselt kolm Eesti meistrikulda

Kolmel järjestikusel nädalavahetusel toimunud  Eesti meistrivõistlustel orienteerumisjooksus selgusid seekord tänavuse aasta Eesti meistrid orienteerumisjooksu lühirajal ja eliitklasside teatejooksudes. Järvamaa orienteerumislkubi JOKA korraldusel toimus võistlus Vetla lähistel tugevasti liigestatud reljeefiga Taganurga mõhnastikul ja pakkus orienteerumispõnevust ning oli orienteerumistehniliselt nõudlik ka tipptegijaile. Võitsid eelkõige tehniliselt kõige puhtaimad sooritused teinud sportlased. Naiste põhiklassi 4,3 km pikkusel rajale startis 21 naist, kellest ainsana suutis suuremate vigadeta raja läbida Eesti koondise liider, sellel aastal juba sprindis ja tavarajal Eesti meistriks kroonitud Evely Kaasiku orienteerumisklubist JOKA, kes jäi oma jooksuga ka väga rahule niing edastas järgnevat konkurenti Laura Joonast (OK Võru) juba üle viie minuti. Evely Kaasiku komentaar jooksule oli, et “Füüsiliselt ei olnud siin rajal midagi teha, oli vaja ainult keskendunult  ja orienteerumistehniliselt korrektselt orienteeruda ning sellest piisas. Ja nagu ikka Eesti metsale kohaselt oli vaja hoida sellist suhtumist, et punktist punkti minnes peab end kohati taimestikust jõuga läbi suruma”.

Meeste eliitklassi 5,1 km ja 17 KP-ga rajal võitis Lauri Sild OK Võru. JOKA parimana saavutas Juho Westerlund 13. koha. Noorte- ja veteranide klassides järvakad  paraku medalivõiduni ei jõudnud. Tublimad tulemused jooksid välja noortest Raiko Marrandi meesjuunioride 4. koht, Artur Soo noormeeste M18 klassis 6. koht, Henri Perillus M16 klassis ja Raiko Alliksaar M14 klassis 7. koht, Anna Liisa Parts tütarlaste N14 klassis 9. koht (31 osalejat). Veteranidest olid tublimad Helle Hallik naised N35 klassis 4.koht, Raul Laas M60 ja Siiri Poopuu N60 klassis 5.koht.

Vetla maastik võõrustas pärast lühirada ka põhiklasside teatejooksu, pakkudes võistlejatele kaht erinevat maastikuosa: uue osana väikeste reljeefivormidega nõrgalt liigestatud soode-rabade piirkonda ja raja lõpukolmandikus lühiraja maastikuna kasutusel olnud keerulise reljeefiga Taganurga mõhnastikku. Kui oleks võinud arvata, et eelnev lühiraja võistlus andis võistlejatele juba tuttavliku maastikutunnetuse, siis paraku nii lihtsalt võistlejad ei pääsenud, eksimusi oli palju ja võistkondade vahed kärisesid päris suureks.

Naiskondadi asus starti üksteist. Võitis OK Võru naiskond, kes enne viimast vahetust juhtis üsna kindlalt ja tundus, et kuldmedal vajab vaid vormistamist. Ent viimase vahetuse keerukas reljeefiosas tõi põnevuse mängu lühiraja võitja Evely Kaasiku (JOKA), kes viimasele vahetusele startis küll pea 10 minutilise kaotusega 4. positsioonilt, kuid oli tõusnud juba hõbedasele positsioonile ja ka liidrit kätte saamas. Paraku üks hetkeline ebakindlus tõi kaasa pea paariminutilise ajakaotuse ning finišisse jõudis 1,5 minutilise eduga siiski esimesena OK Võru ankrinaine Laura Joonas. JOKA naiskonnas jooksid avavahetusi Sigrid Ruul ja Helle Hallik.

Meeste teatejooksus saavutas 23 meeskonna konkurentsis ülikindla võidu OK Võru meeskond Jaagup truusalu, Lauri Sild ja Timo Sild. Orienteerumisklubi JOKA  meeskond Mehis Muru, Raiko Marrandi ja Juho Westerlund lõpetas 7. kohaga.

Täielikud tulemused www.joka.ee 

Tänavuse aasta viimased Eesti meistrid orienteerumises selguvad oktoobrikuu alguses Valgehobusemäel, kus orienteerumisklubi JOKA korraldab Eesti meistrivõistlused orienteerumismaratoniks kutsutaval pika raja distantsidel.

Fotod Aldis Toome.

Posted in Avaleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga