Türi linna teadetetahvleid uudistas ligi 300 inimest

Kevadpealinna matk kevadesse tõi Türi linna elevust, uudishimu ja palju samme. 19.-20.märts oli võimalik liikuda kaardi abil neljateistkümne erineva kontrollpunkti vahel, mis olid sel korral riputatud teadetetahvlitele. Liikujatel tuli otsida infot nii tahvlitelt, kui ümbrusest. Näiteks said osalejad teada, mis on kirjutatud Türi Vallavalitsuse hoone nurgakivile või mis asutus asub tänapäeval Jaan Länkuri maja asukohas. Samuti uurisime, kas inimesed teavad, mis oli Türi raadiomasti projektikõrgus merepinnast? Kus asus Türi väiujula? Mis on Türi tehisjärve suurim sügavus? Mis aastast kannab Türi Kevadpealinna tiitlit? Milliste sõnadega lõpeb Vabadussõja ausamba tagakülje tekst? Lisaks veel palju huvitavat.
Rajal liikujatest andis tagasisidet osalemise kohta 273 inimest. Ühtlasi liiguti rajal joostes, kõndides kui ka jalgratastega. Usinamad andsid tagasiside käigus teada, et kogusi matka käigus 20 000 sammu.
Kõiki osalejaid ootas peale tagasiside andmist Konesko Türi spordihoones kevadine seemnepakk ja müslibatoon. Ikka selleks, et kevadine tunne tuleks kiiremini ja püsiks kaua. Rajalt saadud kontrollpunktide vastused olid:
1. Tõeütleja
2. 4,75m
3. Väliujula
4. Anno 1923
5. Au langenuile
6. Maxima kauplus
7. Vabriku pst 6
8. 2000
9. Alenküll
10. 1976
11. Leedu vapp, Kazimieras Truškauskas
12. 1961
13. 196,6
14. Silver Anniko
Loodame, et matkarada pakkus piisavalt põnevust, sest kevade teises pooles saate avastada juba tunduvalt suuremat ala ja seda tunduvalt pikema aja jooksul. Ettevalmistustööd Paul Poopuu poolt käivad ja loodetavasti jõuame enne suve teieni tuua peaaaegu poole aasta pikkuse matkasarja. Jälgige meid ja olge valmis väljakutse vastu võtma.
Posted in Avaleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga