Türi inimesed harrastavad talisporti iga ilmaga

Türi Tolli metsas peetud neljast etapist koosnev suusaseeria “Türi suusatalv 2024” sai eilse vastlapäevaga põneva lõpu.

Ilmataat mängis küll meie ajakavas plaanitu vahepeal lausvihma tõttu küll ringi, kuid vaatamata sellele said väiksemad ja suuremad talispordi harrastajad  siiski nautida suusatamist ja panna end põnevas võistluses ka proovile.

Suusaseeriat alustasime seekord 3 km asmel hoopis 6 km vabatehnika sõiduga, teiseks etapiks oli aga kiire ja põnev sprindisõit, kus arvesse läks kahe sõidu aegade summa ja startida võis kuni kolmel korral vabalt valitud ajal (18.00-19.00 vahel). Kolmandaks etapiks tuli suusatajatel aga läbida rajal 3 km vabatehnikas, kuid ka sellel etapil kimbutas suur sula, siis metsavahel jagus suusarajal lund  piisavalt. Siinkohal ka suur tänu meie rajameistrile Maidu Tiitsule.  Suusaseeria viimases neljandas etapis lisas põnevust juurde veel ühisstart ning läbida tuli rajal seekord 9 km vabatehnikas.

Koondarvestuses kõige pisematest osalejatest olid tublimad:  1. koht  Hermiine Veeberg 2.koht Liise Mölder, poistest  Karl Ehamäe.

Järgmises vanuseklassis (T/P 7-10): 1.koht Helene Marie Pärenson 2.koht Ursula Murd 3.koht Teili Gritšenko, poistest 1.koht Eduard Johannes Pärenson 2.koht Gregor Gritšenko 3.koht Gregor Veeberg.

T/P 11-14 vanuseklassis käis esikoha arvestuses tihe rebimine ja esikohta jäid jagama Adeele Kontus ja Kadi Puu, 2.koht saavutas Marina Jasson ja 3.koht sai Keilin Kägu.

Ka poiste selles vanuseklassis käis kõva võistlus ja esimese koha saavutas Cristofer Valang, teiseks tuli Henri Veeberg ja kolmandaks Karl Märten Aren.

Naiste põhi vanuseklassis (N15-39) kindlustas viimases etapis endale esikoha Liisa Gritšenko, teiseks tuli Mari Metsaäär ja kolmandaks Hanna Katariina Miller.

Meeste põhiklassis oli põnevust ja viimase sõidu järel saavutas 1.koha Kert Järva, teiseks tuli Maarius Kotsulim ja kolmandaks Henri Perillus.

Naiste 40+ klassis võitis Tiia Riis ja teise koha sai Siiri Poopuu.

Meeste 40-53 vanuseklassis käis samuti põnev punktiarvestus, esimese koha sai siin Allan Palmiste, teiseks tuli Märt Murd ja kolmandaks Vadim Gritšenko.

Mehed 55+ kateoorias juhtis tabelit Vello Lillipuu ja võttis sellega ka esikoha, teiseks tuli Ivo Mölder ja kolmandaks Kaido Paju.

Kogu suusaseeria kokkuvõttes võib öelda, et Türil naudivad talisporti nii väiksed kui suured.

Vaatamata suusaseeria  lõppemisele on suusarajad ja uisuväljak heas korras, et nautida veel talve.

Koondtulemused

Posted in Avaleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga