Orienteerujate töine nädalalavahetus oli järvakatele medaliterohke

Nädalavahetusel selgusid eesti orienteerumismeistrid koguni kolmel võistlusalal-sprindis, öisel tavarajal ja sprinditeates segavõistkondadele. Järvamaa orienteerumisklubi JOKA orienteerujatele oli nädalavahetus edukas ja koju toodi erinevates vanuseklassides 12 medalit.
Eelmise aasta orienteerumise maailmameistrivõistluste sprinditeate maastikul Viljandi Lossimägedes selgusid tänavuse aasta Eesti meistrid orienteerumissprindis ja sprinditeates.
Naiste põhiklassis asus 2,5 km ja 23 KP-ga rajal Eesti sprindimeistri tiitlile heitlema 29 sportlast. Tasavägise võistluse võitis Evely Kaasiku (OK JOKA), kes lõpetas ajaga 17.03,7. Evely ise oma jooksuga rahul ei olnud, sest raja algusosas ei saanud ta orienteerumist kuidagi sujuma ja sisse lipsasid paar selget orienteerumisviga. Lisaks tekitas veidi ebakindlust probleemid elektroonilise märke fikseerimisega. Hõbemedali võitis napi 3,8 sekundilise kaotusega Annika Rihma (OK Kõlva Kobras), kes oli kindel liider raja esimeses pooles, ent suure orienteerumisviga raja teises osas kukutas ta liidrikohalt. Pronkmedal kuulus Margret Zimmermannile (OK Kape) ajaga 17.22,8.
Meeste 3,0 km ja 25 KP-ga rajal dikteeris võistluse käiku Ats Sõnajalg (Harju KEK RSK), kas saavutas selge võidu ajaga 16.58,8. Hõbemedal kuulus Kristo Heinmannile (OK Ilves)aeg 17.35,0 ja pronksmedali Sergei Rjabõskinile (SRD SK) 17.47,3. Orienteerumisklubi JOKA parim mees Juho Westerlund lõpetas võistluse 4. kohaga. Medalist jäi lahutama vaid 11,2 sekundit. Mehe enda sõnule ei suutnud ta raja teises pooles medalivõiduks vajalikku jooksukiirust hoida.
Neidude N18 klassis võitis orienteerumises esimese individuaalse Eesti meistrivõistluste medali põhialana suusatmisega tegelev Kaidy Kaasiku, kes võitis 1,9 km ja 17 KP-ga rajal pronksmedali ajaga 17.13. Tubli arengu orienteerumisradadel on sel ooajal teinud ka tema kaksikõde Keidy, kes saavutas 5. koha. Noorteklassides jõudsid Järvamaa noortest esikümnesse noormeeste M18 klassis Raiko Marrandi 6.kohaga ja Kasper Keerberg 9.kohaga, poiste M14 klassis Mehis Udam 6.kohaga ja tüdrukute N14 klassis Anett Liisa Parts 10.kohaga.
Veteranide vanuseklassides tulid Eesti meistriteks Kersti Ehala naiste N55 klassis ja Siiri Poopuu N60 klassis. Hõbemedali võitis Helle Hallik naiste N35 klassis. Meestel jäi medal võitmata, aga esikkuikusse jõudsid Paul Poopuu meeste M60 klassis 4. koht ja Priit Poopuu M35 klassis 6.koht.
Sama päeva hilisõhtul selgusid Eesti meistrid Viljandimaal Tääksi ürgoru nõlvade raske läbitavusega metsades. Selle võistluse korraldav klubi oli Järvamaa orienteerumisklubi JOKA.
Põhiklassi võistlejaist suutsid kõike edukamalt öises pimeduses ja raskes läbitavusega metsas orieneerumisraja läbida ning krooniti Eesti meistriteks Laura Joonas OK Võru ja Kristo Heinmann OK Ilves. JOKA klubi parima põhiklassi tulemuse jooksis välja Evely Kaasiku, kes saavutas 5.koha. Noorteklassides oli meie edukaim Kasper Keerberg, kes saavutas noormeeste M18 klassis 6. koha. Samas vanuseklassis oli Raiko Marrandi üheksas.
Veteranide seas duubeldasid oma medalivõidu Siiri Poopuu, kes oli naiste N55 klassis parim ka öises metsas ning teise hõbeda võitis Helle Hallik naiste N35 klassis. Meeste M35 klassi 6,78 km ja 22 KP-ga rajal toimus JOKA meeste vahel tasavägine medaliheitlus, millest parimana väljus hõbeda võitnud Tiit Poopuu ajaga 1.20.04. Pronks kuulus Taamas Marrandile ajaga 1:22.23 ja neljas koht Priit Poopuule 1:22.52. Kolmeteistkümne mehe konkurentsis võidutses hiidlane Ott Rakkaselg ajaga 1:18.35 ja viies oli Eesti jalgpallilegend Raio Piiroja 1:22.57. Meeste M45 klassis võitis hõbemedali Ilmar Udam ja meeste M60 klassis pronksi Aimur Raudsepp.
Kolmanda eesti Mv medalialana selgusid meistrid segavõistkondade sprinditeates. Põhiklassis asus medaleid jahtima 18 võistkonda, kusjuures igasse võistkonda kuulus 2 nais- ja 2 meesjooksjat. Naissportlaste poolt joostus avavahetusest tuli esimesena teatevahetusse OK Võru. Järvamaa klubi OK JOKA avavahetuse jooksja Sigrid Ruul andis teate ülke kuuendana. Vahe liidritega oli veidi üle 1 minuti, ent see jättis võimalus jätkata heitlust medalitele. Teises vahetuses viis Joosep Tammemäe ligi 50 sekundilise eduga liidriks OK Kape. JOKA mees Juho Westerlund püsis juhtgrupis ja andis teate üle viiendana, vaid 10 sekundi kaugusel pronkskohast. Kolmandal etapil tõstis Eesti koondise parim sprinimees Kenny Kivikas OK Ilvese liidripositsiooni ja saatis Evely Saue ankruetapile ligi minutilises eduseisus. Järvakas Mehis Muru kaotas raja lõpuosas veidi sekundeid konkurentidele juurde, ent eelmise päeva kullavõitjal Evely Kaasikul säilis siis ki võim alus õnnestunud jooku korral medalile heidelda. Nelja võistkonna vahel toimuski viimasel etapil põnevat duell, kus SK Saue Tammede nooruke jooksja Teele Telgma suutis kaitsta ligi paariminutilist edu jälitajate ees ja lõpetada teisena. Pronksmedal kuulus OK JOKA võistkonnale, kus Evely Kaasiku oli lõpuetapil pea minuti kiirem kui järgnevad, ent enamat pronksmedalist see siiski ei andnud.
Noorte MN16 klaasis saavutas nooruke JOKA võistkond Roosi Rütman, Artur Soo, Raiko Alliksaar, Anett Liisa Parts kümnenda koha. Võitis Rakvere OK. Medlikoha eest heitles ka JOKA MN20 vanuseklassi võistkond, ent paraku oli avaetapi kiires ja tihedas konkurentsis jäänud meie jooksjal üks KP märkimata ja seega läks võistkonna tulemus tühistamisele.
Veteranid seas jooksid end medalivõiduni MN55 klassi võistkond Kersti Ehala, Matti Betlem, Raul laas, Siiri Poopuu, kes võitsid hõbemedalid. JOKA klubi MN35 klassi võistkond lõpetas võistluse 7.kohaga.
Täielikud tulemused on nähtavad korraldajaklubi SK Mercury lehel http://sprint18.skmercury.ee/?page_id=104
Foto: Eesti MV sprinditeates, pronksi võitnud JOKA võistkond , foto autor Paul Poopuu

Teate koostas:
Türi Spordiklubide Liidu juhatuse esimees
Paul Poopuu

Posted in Avaleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga