Selgusid aasta viimased orienteerumismeistrid

Suusaorienteerumise tavaraja 2023. aasta Eesti meistrivõistlused peeti detsembrikuu viimastel päevadel Lääne-Virumaal Pariisis. Sealsed suusarajad ja Lasila tammiku maastik oli  parasjagu lumerohke, et sinna põnev suusaorienteerumise radade võrgustik rajada. Võistluspäeval pani aga ilmataat võistlejad proovile, jahutades neid lume- ja vihmaseguse sajuga kogu võistlusaja kestel ning muutes rajad pehmeks ja suuskade libisemise nigelaks. Järvamaa orienteerumisklubi JOKA oli võistlustules 16 sportlasega ja keerukates oludes oldi väga edukad ning koju toodi kaheksa medalit.
Esmakordselt startisid  naiste eliitklassis suusatajatena tuntud kaksikõed Kaidy ja Keidy Kaasiku. Aeg-ajalt treeningutena ka orienteerumist harrastavad suusaneiud suutsid orienteerumistehniliselt veidi lihtsamas suusaorienteerumises tänu oma heale suusatamistaustale ka suusaorienteerumises edukad olla. Kaidy Kaasiku oli 12,28 km ja 19 KP-ga pidevalt medalikonkurentsis ja lõpetas võistluse hõbemedali võiduga. Õde Keidy lõpetas seekord neljandana. Neidude N18 klassis 10,0 km ja 14 KP-ga rajal suutis Anett Liisa Parts võtta kindla esikoha, alistades kõik konkurendid nii Eestist, Lätist kui Leedust. Noormeeste M16 klassi rajal tegid tublid võistlussooritused Aravete noormehed Kerto Kaasiku ja Kennet Keerberg ning lõpetasid võitluse koguni kaksikvõiduga. Pronksmedali võiduni jõudisd Mehis Ries poiste M14 vanuseklassis ja Laura Juhanson N16 neidude seas. Märkimist väärivad ka Kaisa Kallase 6. koht tüdrukute N14 vanuseklassis ja Maarius Kotsulimi 9. koht M18 klassi noormeeste seas.
Veteranide seas küündisid kullavõiduni Kaarel Kallas meeste M35 ja Siiri Poopuu naiste N60 vanuseklassis.
Suusaorienteerumise hooaeg jätkub jaanuaris maailmameistrivõistluste ja noorte Euroopa meitrivõistlustega ning veebruaris toimuvad taas Eesti meistrivõistlused.

Foto: Kerto Kaasiku suusaorienteerumise Eesti MV rajal_ foto Siiri Poopuu

Paul Poopuu
Orienteerumisklubi JOKA

Posted in Avaleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga