*Näitame eeskuju koos politseiga

Viiendat aastat toimuv vahva helkurkõnd leiab aset 26. novembril 2018.a kell 18.00. Mis tähendab, et Eesti eri paikades stardib helkurkõnd ühel ja samal kuupäeval ning kellaajal. Esmalt kõneldakse kogunemiskohas põgusalt helkuri vajalikkusest ja korrektsest kandmisest. Seejärel järgneb valitud teelõikudel helkurkõnd, esitlemaks teistelegi liiklejatele valgusallika töövõimet ning kõnni vältel antakse helkur vastutulevatele liiklejatele, kellel seda mingil põhjusel veel ei ole. Ühtlasi on helkurkõnni raames võimalik osalejatel ehtida oma piirkonnas helkuripuu, pakkumaks võimalust helkur endale puu küljest vabalt võtta ja end nähtavaks teha. Ürituse kestvuseks võiks maksimaalselt kavandada 1 h.

26.novembril kell 18:00 koguneme Türi Kultuurikeskuse parklasse. Meie teekond kulgeb mööda Türi linna tänavaid maksimaalselt tund aega.

Miks me seda teeme?

Eeskujuks olemine. Ennetusüritus on igal aastal seotud kodanikupäevaga (26.11.), mille raames pöörame tähelepanu kodaniku olulisusele – turvalisus saab alguse eeskätt iga indiviidi isiklikust panusest. Lahe ettevõtmine on igal aastal kokku toonud külakogukonnad, sõprusringkonnad ja teisi aktiivseid inimesi, kes on olnud enda nähtavaks tegemisel eeskujuks. Seepärast kutsumegi kogukondi üles ennetavalt eeskujuks olema ja abivajajaid vajadusel nähtavaks tegema.
„Helkuriga Sõbraks“ on hea võimalus kogukondade võimestamiseks (kaasates erinevaid vabatahtlikke ja vabaühendusi, asutusi ja ettevõtteid, lasteaedasid ja koole …)
„Helkuriga Sõbraks“ anname oma panuse liiklusturvalisuse tõstmiseks, rõhutades pimeda ajal enda nähtavaks tegemise vajalikkusele
Helkurüritusi toimub eripaigus eriaegadel ja erimastaabis. Liidame need ägedad ettevõtmised koordineerituks, sidudes kodanikupäevaga

Posted in Avaleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga