* Jõulukuu liikumissari jõudis lõpule

Detsembrikuus alustas Türi Spordiklubide Liit liikumissarja “Uueks aastaks vormi”, mis koosnes viies etapist. Igal esmaspäeva õhtul kogunesid liikuda soovivad inimesed Türi linna võimlasse, et saada ülesanne ja see täita. Kokku osales üritusel 73 inimest. Osalejate hulgas oli nii lasteaialapsi kui ka täiskasvanuid. Liikuma tulid üksi, sõprade, pere ja koos loomadega. Kõik said omale sobiva tempo ise valida ja rajal liiguti nii jalgrattaga, kõndides, joostes kui ka esimesel etapil kelkudega.
Tegevused olid igal esmaspäeval erinevad. Näiteks tuli leida Türi linna kõrgeim hoone ja teadetetahvel, mis annab infot kogu Türi linna kohta. Lisaks tuli meelde tuletada, kus asus kunagise Türi peatänava viimane maja ja kus on hoone, kust viimased kooliõpilased lahkusid 1971.aastal. Leidma pidi ka erinevaid spordiobjekte. Näiteks, kus asub spordiobjekt, mida on harjutud nägema siseruumis, aga meil ümbritseb seda mets, suusarajad ja mägi. Või kus asub palliväljak, mis talvel muutub uisuväljaks. Mõne ülesande lahendamiseks anti kaasa vihjeid ja kaart. Mõnel juhul oli kaart lõigatud tükkideks ja enne rajale asumist tuli panna kokku pusle. Teisel juhul oli kaardist järele jäänud vaid augukesed, mis andsid vihjeid õige koha leidmiseni.
Kõik osalejad pidid liikudes jälgima ka enda ümbrust ja ürituse lõpus andma teada kõige paremini kaunistatud objektist või hoonest, mida nad liikumissarja jooksul nägid. 73 inimese arvates olid kõige paremini kaunistatud Tehnika tänaval särav trakrot, Liiva 29, Tallinna 50a ja Tallinna 52a. Lisaks neile toodi välja ka Tehnika 20, Vabaduse 9, Aia 1, Liiva 6, Liiva 11, Tallinna 20, Raudteejaam, Kalevi 9, Tihase 3, Tähe 16 ja Tolli 51.
Viimasel etapil premeeriti kõikidel etappidel osalejaid Türi Ujula tasuta pääsmetega ja loositi välja erinevat spordivarustust. Uuel aastal jätkub liikumine iseseisvalt. Juba 26.jaanuaril ootame kõiki Türi valla inimesi osalema Türi valla külade talimängudel. Tegemist on mängudega, mis ei nõua väga tugevaid ettevalmistusi, kuid annavad võimaluse sportlikult koos pere ja sõpradega aega veeta ja näidata, et just nende küla on kõige aktiivsem. Täpsemat infot saab Türi Spordiklubide Liidu kodulehelt www.tskl.ee.

FOTOD: Liisa Gritšenko

Posted in Avaleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga