Järvamaa parimad orienteerumissprindis selgusid Türil

Türi linna tänavail, parkides, rohealadel selgusid Järvamaa meistrid orienteerumissprindis. Orienteerumisalal, mis nõuab eelkõige head kiiret jooksuvõimet ja teevaliku otsuseid ning kus kogemuslikud orienteerumisoskused pole niivõrd määravad, on just noorematel ja kiirema jooksuvõimega orienteerujail paremad võimalused hea tulemuse saavutamiseks ja oma võimete võrdlemiseks spordiala parimatega.
Meeste 3,0 km (linnulennult) ja 15 kontrollpunktiga rajal asus Järvamaa meistritiitli eest heitlema 18 meest. Parima aja jooksis välja külalisvõistlejana startinud Eesti koondislane Ats Sõnajalg Harju OK-st, kes läbis raja ajaga 17.04. Järgnes ja Järvamaa meistritiitli võitis Kaarel Kallas orienteerumisklubist JOKA ajaga 17.47. Järgnevad medalid kuulusid juba noorema põlvkonna tegijatele, Henri Perillus JOKA/Türi spordikool 19.38 ja Raiko Alliksaar JOKA/Ambla SK 19.41.
Naiste 2,6 km ja 14 KP-ga rajal võidutsesid 14 osaleja seas nooremad orienteerujad. Kiireim oli ja Järvamaa meistriks krooniti Annaliisa Aren Türi spordikool, aeg  21.26. Järgnesid Hanna Arulepp Türi spordikool 22.14 ja Mariliis Aren JOKA/Türi 23.47.
Samas toimunud orienteerumispäevaku võistlusklassides oli A(algajate) rajal parimad Hardi Arulepp Türi Spordikoolist, rattaorienteerumise rajal Raiko Alliksaar JOKA/Ambla SK ja Rita Ojala JOKA/Türi ning valikorienteerumises Ludmilla Männing ja Juta Rikk Türilt.
Järgmine Järvamaa orienteerumispäevak toimub 22. augustil Keavas.

Fotod: Järvamaa meistrid orienteerumissprindis Kaarel Kallas ja Annaliisa Aren (autor Siiri Poopuu)

Posted in Avaleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga