Järvamaa orienteerumisklubi JOKA võistkonnad tõusid Jüriööjooksul poodiumile

Vabariiklik orienteerujate 63. Jüriööjooks toimus sel aastal Sakus. Osalemas üle seitsekümne võistkonna, sealjuures põhirajal viiskümmend. Järvamaa orienteerumisklubi JOKA võistkondi oli seekord stardis viis ja kahel neist õnnestus prestiižikal öisel orienteerumise teatejooksul poodiumile tõusta.
Jürööjooksu põhirajal jooksevad võistkonnas kolm meest ja kaks naist. Jüriööle kohaselt on tegemist öise orienteerumise teatejooksuga. Ühisstardist alanud võistlusel võttis avavahetuses kindla liidrikoha hilisem võitja võistkonna Värska OK Peko avavahetuse jooksja Kristo Heinmann, kes edestas järgnevat üle kolme minuti ja võitis Jüriöö avavahetuse juba kaheksandat korda. JOKA klubi avavahetuse jooksjal Mehis Murul etapi algusosas orienteerumine ei sujunud, ent raja teise poolega tõusis ta kümnendaks, kuid kaotus liidrile oli siiski pea kümme minutit. Teises vahetuses jooksid naised ja JOKA võistkonnas tegi Sigrid Ruul talle omaselt hea kindla jooksu ning tõstis võistkonna kuuendaks. Kolmandas vahetuses olid rajal taas mehed. Liidrina jätkas endiselt Peko võistkond, ent teise etapiajaga raja läbinud Raiko Marrandi tõstis JOKA võistkonna kolmandaks ja vahe liidriga kahanes kuule minutile. See andis JOKA klubi liidrile ja Eesti parimale  naisorienteerujale Evely Kaasikule võimaluse klubi esikoha heitlusse tõsta. Evely tegigi suurepärase jooksu, edestades etapil järgnevaid üle seitsme minuti ja viis JOKA klubi viimase vahetuse eel ligi paari minutiga liidriks. Viimases vahetuses läks JOKA eest rajale Tiit Tähnas, ent teda jälitamas olid Eesti koondise mehed Sergei Rjabõshkin Värska OK Pekost ja Kenny Kivikas OK Ilvesest. Paraku algas ankruetapp meile kohe ebaõnnestumisega, sest kohe esimese KP leidmisel lipsas sisse paari minutiline viga. Edasi kulges jooks kolme liidervõistkonna vahel tasavägiselt ja pealtvaatajatele avatud vaate KP-s olid võistkonnad napi paari minuti sees ning ees ootamas võsane ja halva läbitavusega raja lõpuosa, mis jättis võiduvõimalusi veel kõigile kolmel. Liidervõistkonna Värska OK Peko ankrumees oli ka raja lõpuosas kindel ja seega kuulus igavesti rändav Jüriööjooksu peaauhind Kalevipoeg kivi viskamas Setomaa esindusvõistkonnale. Põnevalt kulges heitlus järgnevatele poodiumi kohtadele, kus OK Ilvese ankrumees ei suutnud paari KP-d korrektselt läbida ja JOKA ankrumees kasutas selle kindlalt ära ning tõi oma võistkonna teisena finišisse.
Samal rajal selgusid ka parimad noorte arvestuses, kus võitis Taru Katoliku SK. JOKA noored Kristjan Maiste, Anett Liisa Parts, Maarius Kotsulim, Anna Mia Atonen ja Henri Perillus lõpetasid viiendana.
Esmakordselt peeti Jüriööl eraldi arvestust ka superveteranid 65+ klassi kolmeliikmelistele võistkondadedele ja esimese võitjana õnnestus poodiumile tõusta JOKA veteranide võistkonnal koosseisus Kalmer Keevend, Siiri Poopuu ja Kalev Ruberg.
Järgmisel aastal toimub 64. Jüriööjooks Võrumaal Haanjas.
Fotod (autor Paul Poopuu): 63. Jüriööjooksu autasustaine_2. koht OK JOKA_vasakult Tiit Tähnas, sigri Ruul, Raiko Marrandi, Evely Kaasiku, Mehis Muru ;
63. Jüriööjooksu superveteranid 65+ võitja OK JOKA võistkond_vasakult Kalmer Keevend, Kalev Ruberg, Siiri Poopuu
Paul Poopuu
Orienteerumisklubi JOKA
Posted in Avaleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga