Evely Kaasiku on orienteerumises maailma seitsmeteistkümnes naine

Maailmameistrivõistlustel Tšehhis Doksys kuulus Eesti koondisse ka Järvamaa orienteerumisklubi JOKA võistleja Evely Kaasiku, kes startis kahel individuaaldistantsil ja kuulus Eesti koondise koosseisu sprindi teatejooksus segavõistkondadele ja naiste teatejooksus. Maailmameistrivõistluste programm oli väga tihe ja pingeline, kus seitsme päeva jooksul tuli teha viis võistlustarti.

Avaalana joosti sprinditeade segavõistkondadele, kus osalesid 26 riigi võistkonnad. Eesti võistkond koosseisus Annika Rihma, Ats Sõnajalg, Setrgei Rjabõshkin ja Evely Kaasiku heitles esikümne koha eest. Sprindile omaselt toimus tihe heitlus ja vahed võistkondade vahel olid napid ning Eesti jõudis finisisse üheteistkümnendana. Kindla võidu võttis Rootsi.
Järgnenud lühiraja võistluspäeval tuli hommikul joosta eeljooksud ja pealelõunal jooksid eeljooksude parimad finaalis medalitele. Kavas oli kolm eeljooksu, kus startis kokku 83 naist. Evely Kaasiku tegi 3,5 km ja 12 KP-ga eeljooksus kindla soorituse, lõpetas üheksanda ajaga ja tagas sellega kindla pääsu finaali. Õhtuses finaaljooksus 4,5 km ja 20 KP-ga rajal, kus tõusude kogusumma 260 meetrit, asus medaliheitlusse 56 naist. Rajad olid füüsiliselt väga rasked ja samal ajal ka orienteerumistehniliselt äärmiselt keerukad, sest järsud ja kõrged mäenõlvad olid täis arvukaid igas suuruses kive ja kaljusid ning sageli varjas nähtavust väga tihe taimestik. Kindla võidu saavutas neil maailmameistrivõistlustel kõigil aladel kulla noppinud Tove Alexanderson Rootsist. Evely Kaasiku jooksis hästi ja suutis võrdväärselt konkureerida maailma tipptegijatega. Paraku ei õnnestunud teha päris õnnestunud orienteerumissooritust ja sisse lipsas paar orienteerumisviga, mis läksid maksma ligikaudu 2,5 minutit. Ent allaandmatu heitlus kuni lõpujooneni tagas lõpptulemuseks siiski tubli 17. koha, mis jäigi seekord Eesti naiste parimaks tulemuseks. Jooks näitas, et vaatamata mitte päris õnnestunud orienteerumissooritusele on Evely võimeline maailma paremikuga konkureerima ja õnnestunud soorituse korral võib saavutada väga kõrgeid tulemusi. Evely enda hinnang jooksule oli, et „Võtsin endale eesmärgiks vältida suuri vigu ja kõik laabuski muidu hästi, kuid ikkagi tuli sisse üks enam kui kaheminutiline viga, see ei anna mulle kuidagi rahu. Aga füüsiliselt tundsin ennast finaalis väga hästi ja see annab head usku“.
Pärast puhkepäeva järgnenud naiste teatejooksus jooksid Eesti naiskonnas Annika Rihma, Eveli Kaasiku ja Marianne Haug. Võistlus kulges meile soodsalt, avavahetuse järgselt oli Eesti naiskond neljas, teise vahetuse lõpus kaheksas, ent kolm eesolevat naiskonda olid vaid 25 sekundi sees. Viimases vahetuse tuli Eestil siiski taanduda kolmeteistkümnendale kohale.
Maailmameistrivõistlused lõppesid tavaraja võistlusega, mille maastikuks keeruliste orgude ja mäeharjade süsteem, kus mäekülgi palistamas ületamatute liivakivikaljude labürindid. Naiste raja linnulennuliseks pikkuseks oli 9,5 km, tõusude summa 690 m ja rajal tuli läbida 21 kontrollpunkti. Evely tegi taas stabiilse jooksu, ent seekordne jooksuvõime ei taganud enamat 26. kohast. Evely Kaasiku kommentaar oli, et  : „Metsas oli väga ilus ja väga raske. Andsin endast parima ja tuli see mis tuli. Teise punkti minnes läksin korra valest orvandist alla, aga mujal suutsin ilmselgeid vigu vältida. Kuna ma ennast füüsiliselt täna väga tugevana ei tundnud, siis valisin pigem ringijooksu variante. Rajameister oli igatahes väga hea töö teinud.“

Rahvusvaheline orienteerumishooaeg jätkub augustikuus maailma karikavõistluste etappidega ja järgmisel aastal ootavad ees Euroopa meistrivõistlused Eestis ning maailmameistrivõistlused Taanis.

Fotol Evely Kaasiku MM2021 lühiraja finišis (foto autor Sixten Sild)

Posted in Avaleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga