Avalik aruteli Kõrgessaare metsaradade korrastamise asjus

Kõrgessaares terviserajal kõndijad, jalgratturid, jooksjad, orienteerujad ja seikluspargis seiklejad – teid oodatakse avalikule arutelule Kõrgessaarde laupäeval, 24.04 kell 11.
Türi Spordiklubide Liit ja Türi Elamuspark pöördusid Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) poole murega, et Kõrgessaares on metsas hulk surnud puid ja inimeste turvalisuse tagamiseks peaks midagi ette võtma.
RMK esindajad käisid kohapeal olukorraga tutvumas ja leidsid, et tõepoolest sealse metsa olukord vajab sekkumist ning üht-teist tuleb raiuda kuna kuivanud puud kukuvad ümber ja on inimestele ohtlikud.
RMK Järvamaa metsaülem Peeter Puhke sõnul raiet veel kavandatud ei ole ja lisas, et RMK soov ja eesmärk on, esmalt võimalikud plaanid kohaliku kogukonna ja ala haldajatega läbi arutada ning teisalt maha võetud kuivanud puude asemele uued puud istutada.
“Soovime kasutajatega nõu pidada ja üheskoos kokku leppida, millised puud maha võtta (KUI üldse) ja kuhu asemele istutada,” sõnas Puhke. “Ootame oma arvamust avaldama ja kaasa rääkima inimesi, kes päriselt Kõrgessaare ala kasutavad – jalgratturid, terviserajal kõndijad, jooksjad, orienteerujad ja seikluspargis seiklejad,” selgitas Puhke.
Arutelu käigus loodetakse jõuda ühise nägemuseni, milline mets Kõrgessaares peale hädavajalikku raietööd ja uute puude istutamist välja võiks näha.
„Meie jaoks on oluline Kõrgessaare ala kasutavate inimeste turvalisus, aga ka rohelise elukeskkonna olemasolu ja säilitamine. Seda püüamegi kogukonna ja RMK koostöös saavutada,“ lisas Puhke kokkuvõtvalt.
Kõik, kes vähegi tunnevad huvi võimalike RMK tööde vastu Kõrgessaares on palutud avalikule arutelule laupäeval 24.04 kell 11 Kõrgessaarde.
Loe ka siit:
https://www.tyri.ee/et/uudised/-/asset_publisher/8FMaFDz5UItL/content/id/30703461?redirect=https%3A%2F%2Fwww.tyri.ee&fbclid=IwAR2OgwlootTcqyOLMCMq1EOwWMbmCApAdJl-u2DIogmqc_kZySWqJgdyElQ
Posted in Avaleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga