Liikumissarja kokkuvõte

Uus aasta on käes, kuid tegemata on veel eelmise aasta kokkuvõte. Aasta lõppes väga sportlikult üritusega “Uueks aastaks vormi 2021”. Selle käigus liikus Türi linnas ringi sadu inimesi. Sel korral oli eesmärgiks igal detsembrikuu pühapäeval hõisata välja üks lause, mis koosnes Türi linna tänava nimedest. Igal nimetatud tänaval oli kontrollpunkt, mis tuli üles leida. Igal punktil oli omakorda peal sõna, millest sai kokku matkalause. Kolm esimest matka toimusid tänavatel, kuid neljas matk viis huvilisi tutvuma lumise ja kauni Saunametsa terviserajaga, kus sai vahelduseks ka liikumispause teha. Rajamärkidele oli paigutatud kontrollpunktid, kust võis kokku saada toreda luuletuse uue aasta sooviga. Üritusel osales ligi 200 inimest. Loosi tahtel on meened võitnud järgmised matkalised:
Hinge Limberg, Ell Rahnik, Kätlin Jõgi, Kalmer Keevend, Reelika Limberg, Mats Artur Avi, Helme Uriko, Virginia Ciunite, Kadri Tusis, Raido Aren.
Viimase liikumisüritusega lõpetas aasta ka liikumissari “Liigume koos 2021”. Tegemist oli ettevõtmisega, kus aasta jooksul tuli osaleda vähemalt kümnel üritusel, mis hõlmas vähemalt nelja erinevat spordialal, mida Türi vallas pakuti või millega oli seotud Türi Spordiklubide Liit. Selleks olid rattasõidud, orienteerumised, matkad, jooksuvõistlused, võrkpall, petanque, discgolf, perespordipäevad jne. OEelmisel aastal osales nendel üritustel kokku 1347 inimest, kuid sel aastal lausa 2090 inimest. Kahjuks jäid ära mõned võistlused, mis osaluskordi ja osalejaid oleks juurdegi toonud, kuid aastal 2021 suutsid liikujad osaleda üritustel lausa 5150 korda. Liikumisürituse raames jagasime välja peaauhind, milleks on 300 euro väärtuses suusavarustust. Peaauhinna võitis Annaliisa Aren. Väiksemaid lisaauhindu võitsid veel: Reno Kangur, Kaire Levrinenko, Mariliis Aren, Ell Rahnik, Juta Rikk, Ludmilla Männing, Ester Marjapuu, Siiri Poopuu, Kristjan Kivisaar, Henri Perillus, Teili Gritšenko, Gregor Gritšenko, Steven Marti Lillipuu, Vello Lillipuu, Raido Aren, Vadim Gritšenko, Maarius Kotsulim, Oliver Poopuu, Henri Veeberg, Oliver Jüris, Steven Iljin, Kaido Paju, Artur Soo, Anne Sillamaa, Mehis Meesaak, Erko-Hendrik Mõttus, Allan Anniste, Kadi Puu ja Karl Märten Aren. Auhinnad on võimalik kätte saada Konesko Türi spordihoonest kuni 31.jaanuarini.
Uus aasta algab suusaseeriaga, kus neljast etapist koosneva sarja kolm etappi toimuvad eraldistardist ja viimane ühisstardist. Suusaseeria toimub 18.jaanuar, 1.veebruar, 15.veebruar ja 26.veebruar. Loodame, et lund jagub ja suusasõbrad saavad end proovile panna. Aasta alguses alustame Türi valla külade talimängudega, kus iga küla saab välja panna oma esinduse. Loodame, et sel aastal piiranguid ei ole ja saame taas kohtuda suurema arvu külade ja nende esindustega. Esimene etapp toimub juba 13.veebruaril. Kõik spordiüritused on lisatud Türi Spordiklubide Liidu kodulehel olevasse kalenderplaani. Liikumisrohket aastat kõigile!